facebook_pixel

Форми огранювання діамантів


Сім з десяти діамантів на ринку мають кругле ограновування. Але ми йдемо проти стандартів, що доводить історія компанії "Yourdiamonds", пропонуючи клієнтам максимально цікаві варіанти. Наш каталог діамантів допоможе вибрати ексклюзивні коштовності, де гра світла буде ідеальною навіть у найскладнішій формі огранювання.


Варіанти огранювання діаманта


Форма ограновування діаманта - найважливіша характеристика, обов'язково зазначена в сертифікаті гемологічної служби. Подібний документ видається при покупці діамантових прикрас. Підтверджує їх якість, справжність.


Кругла


Кругла - традиційна, всі інші професіонали називають фантазійними. Хоча знаменитий у всьому світі Габі Толковський, майстер огранювання, вважає зовсім навпаки: фантазійний діамант - круглий, адже в природі алмаз форми кулі не зустрічається.


Еталоном якості для круглої форми вважається діамант КР-57, що має таку кількість граней. Він складається з корони, рундиста, павільйону. Щоб отримати ідеальну гру кольору, необхідно строго дотримуватися пропорції цих частин.


Фантазійні форми


Форма діамантів фантазійного типу умовно ділиться на дві групи: продовгувата (Овал, Маркіз, Груша, Серце, Кушон, Принцеса, Радіант) і ступінчаста (Багет, Ашер, Смарагд). Ступінчасте діамантове ограновування викладене ярусами.


Маркіз


Огранювання діаманта у вигляді човника. Його придумали ювеліри короля Луї XIV в честь Маркізи Де Помпадур. Йому вона нагадала посмішку цієї придворної дами.


«Маркіз» часто вибирають незалежні, самодостатні жінки. Дуже добре виглядає великий камінь в оточенні дрібних.


Груша


Форма діаманта нагадує краплю. Переважно використовується в підвісках, сережках. «Груша» красиво виглядає і в великих, і в дрібних каменях. Якщо вибрати каблучку з подібним діамантом, вона візуально витягне пальці, зробить їх ще більш витонченими.


Овал


Овальна форма огранювання одна з найпопулярніших після круглої. Як і «груша», здатна подовжити пальці. Ідеально підходить для огранювання діамантів. Може використовуватися в каблучках сережках, підвісках.


Принцеса


Принцеса - квадратний або прямокутний діамант, який має гострі кути. Характеризується хорошою грою світла. Вважається найсучаснішим серед інших варіантів, використовується в якості "самотньої" вставки в сережках, підвісках, каблучках.


Смарагд


Відноситься до ступінчастих варіантів з восьмикутним контуром. У цієї форми трохи менша гра світла, зате спалахи яскраві і широкі. «Смарагд» виглядає витончено, елегантно.


Вибираючи прикрасу з діамантом такої форми, варто пам'ятати: вона досить відкрита, а значить, будь-які тріщини, включення, низька якість ограновування буде кидатися в очі. Зате відмінно виконаний ювелірний виріб з каменем «Смарагд» обійдеться порівняно недорого, притягаючи погляд і закохуючи в себе не менше за інших.


Ашер


Більшість майстрів ювелірної справи вважають «Ашер» різновидом «Смарагду». Але подібне огранювання каменю заслуговує окремого опису. Діамант «Ашер» має квадратну форму і кілька ярусів. Справжні цінителі коштовностей вибирають його за ідеальне поєднання сучасних технологій і старомодного шарму. Перевагу варто віддати камінню з рівною шириною і довжиною.


Радіант

Огранювання клинами прямокутної або квадратної форми з восьмикутним контуром. Використовується переважно для великих кольорових каменів. Поєднує в собі дивовижну гру світла від круглої форми і елегантність смарагду.


Серце


Краса огранювання подібного діаманта безпосередньо залежить від умінь ювеліра. Дуже важливо, щоб воно було якісно виконане, мало рівні й чіткі лінії. Як правило, у «серця» рівна довжина і ширина. Популярний варіант, часто використовується в підвісках, сережках, каблучках для заручин. Прикраса з діамантом «серце» - відмінний варіант подарунка до Дня закоханих.


Трильйон


Всі грані у нього однакової довжини, при тому, що їх кількість і форма можуть трохи відрізняться. Подібне огранювання родом з Амстердама, саме там його розробили голландські ювеліри. Ефектне, елегантне, оригінальне, воно полонить своєю красою і розкішністю.


Багет


Ступінчасте ограновування з прямокутним контуром. Буває квадратної, прямокутної, трапецієподібної форми. Застосовується частіше для дрібних діамантів, які ідеально поєднуються з більшими каменями інших форм. Відноситься до відкритих варіантів, тому вимагає високої якості виконання.

16 грудня 2019 - 0 - 2338