facebook_pixel

Історія діамантів

Історія діамантів

Алмаз - найтвердіший камінь в світі, діамант - найбільш цінний. Ця інформація відома всім. Але багато хто задається питанням: алмаз і діамант - одне й те саме? Відповідь на нього: так, це один камінь, тільки перший - неограненний варіант, яким він зустрічається в природі. Над другим попрацювали професіонали, щоб діамант отримав свою ідеальну форму, гру світла. Виробництво діамантів - процес дуже захоплюючий.


Мільярди років

Перш ніж перша людина виявила алмаз, він формувався більше трьох мільярдів років на глибині двісті метрів під земним покровом. Потрапляє порода, що містить алмази, на земну поверхню із виверженням магми. Рухається вогненна лава швидко, утворюючи кімберлітові трубки.


Перший діамант

Перші згадки про алмази сягають корінням в IV століття до нашої ери. Спочатку цей твердий, гострий камінь використовували в інструментах. Перші діаманти не мали чіткої форми ограновування - шліфувався всього один край. Тільки в 15-му столітті бургундський ювелір Людвіг ван Беркем першим взявся за цю справу. Його огранювання подвійна троянда стало історичним, давши початок використанню діамантів майстрами ювелірної техніки.


Карл Сміливий - перший «полководець» діамантів

Дорогоцінний камінь роботи ван Беркема гідно оцінив герцог Бургундії Карл Сміливий. Він прикрасив ним свої обладунки, не тільки підкреслюючи тим самим свій статус, але вважаючи: блиск каменю засліпить ворогів. З тих пір більшість полководців повторили ідею. Так діамант став популярним у військовому світі.


Світське суспільство оцінило діаманти

Довгий час світське суспільство ігнорувало діаманти, не рахуючи їх хорошим варіантом для прикрас. Зробити популярними ювелірні вироби з подібними дорогоцінними каменями взялася фаворитка французького короля Карла VII - Агнеса Сорель. Саме вона вперше з'явилася на балу в розкішній сукні, прикрашеній діамантами.


Монополія на діаманти

Коли в 19-му столітті Південна Африка стала місцем виявлення масштабних родовищ, дефіцит діамантів міг легко минути, а ціна каменів знизитись. Британські промисловці вирішили рятувати ситуацію монополізацією ринку. Так створилася компанія De Beers Consolidated Mines, що купувала алмази в видобувачів за фіксованою ціною. Пропозиція була невигідною, але більшість видобувачів її прийняли.


Рекламна кампанія в Америці

Створення діамантової монополії Британським Королівством припало на важкі часи для Європи. Було вирішено рекламувати фантазійні діаманти в Америці. Довірили подібну задачу відомому рекламному агентству, яке виконало її на відмінно, незважаючи на недавню Велику Депресію.


Каблучки для заручин

Агентство повністю відпрацювало свою оплату, зробивши кілька вдалих маркетингових ходів. Один з них - каблучки для заручин з діамантами. Саме N.W. Ayer романтизував ці камені, порівнявши їх з почуттями: чим більший камінь в каблучці, тим сильніша любов чоловіка. Хоча це був всього лише маркетинговий хід, чоловіки всього світу витрачають більше, ніж можуть собі дозволити на діаманти в каблучках для заручин.


Діаманти і кіно

Одночасно концерн De Beers інвестував кінематограф. Мерилін Монро не просто так сказала в «Джентльмени віддають перевагу блондинкам», що діаманти - кращі друзі дівчат. Фільм «Жайворонок», що вийшов ще раніше, включав сцену розглядання вітрини з діамантами головною героїнею.

Після Америки De Beers вирішили підкорювати діамантами Європу і Японію.


Сучасність

Сьогодні володіти діамантами хочуть багато. Алмази видобувають на всіх континентах, окрім Антарктиди. Найбільші родовища виявлені в Бразилії, Південній Африці. Є вони в Якутії, Ботсвані, Демократичній республіці Конго, Канаді, Австралії.

Рекламні компанії поміняли свій напрямок: діамант став цінним, не таким доступним. За ним полюють колекціонери. На аукціонах придбати прикраси з діамантами можна за величезні гроші.


Як роблять діаманти

Сучасна історія діамантових коштовностей неповна без інформації, як роблять діаманти. З алмаза шляхом шліфування, гранування створюється камінь, у якого за стандартом 57 граней. До способу створення діамантів ювеліри йшли кілька століть, застосовуючи різні техніки. Одна з найвідоміших - огранювання Мазаріні.


Огранювання Мазаріні

Названа на честь кардинала Жюля Мазаріні, що був відомим колекціонером, хоч не володів ювелірною майстерністю. Огранювання діаманта - подвійне, що відрізняється від попереднього варіанту додатковими 36-ма гранями. До цього їх було всього вісім. Більш досконалий варіант «Мазаріні» - огранювання Перуцці, в якій вже 58 граней.


Сучасні види огранювання

Ювеліри всього світу сьогодні використовують три основні варіанти ограновування діамантів:

  • Американське - традиційне для Америки, Британії, розроблене ще в 1919 році;
  • Практичне - використовують країни СНД, Німеччина. Існує з 1939 року;
  • Стандартне скандинавське - популярне в країнах Північної Європи. Придумане в 1968 році.


Етапи виготовлення діаманта

Перш ніж вийде діамант, він повинен пройти кілька етапів:

  • Оцінка алмаза: його маси, форми, наявності домішок, дефектів.
  • Нанесення розмітки.
  • Розпилювання.
  • Підшліфовка.
  • Облицювання.
  • Огранювання.

Тільки після всіх цих процесів твердий алмаз стає коштовним камінням, ідеально поєднується з золотом, платиною.

17 грудня 2019 - 0 - 2856