facebook_pixel

Колір діамантів: чим відрізняється і що врахувати при виборі

Прикраси з діамантами - цінні не тільки своєю вартістю, але і розкішним видом. Подібний дорогоцінний камінь забезпечує чарівну гру світла, через що і став затребуваним. Чистота діаманта, огранювання, вага, колір - головні критерії оцінки якості.


Колір діаманта може бути помітним навіть неозброєним оком, тому вибираючи ювелірний виріб важливо не звернути увагу на відтінок.


Визначення кольору діаманта

Досить рідко можна зустріти повністю безбарвний, практично прозорий діамант. Природний колір каменю - світло-жовтий, пояснюються наявністю домішок. У ювелірних виробах важко помітити ступінь його насиченості. Найпростіший спосіб визначення - проведення спеціального тесту, використовуючи білий аркуш паперу, лампу денного світла, діаманти-еталони. Останні через досить високу вартість можуть бути замінені на зразки, виготовлені з двоокису цирконію.


Як провести тест

Неогранений діамант викладається в районі центрального згину листка паперу між двома зразками. Тестування проводиться під розсіяним світлом без затемнень. Оцінка діаманта в ювелірній прикрасі недоцільна: огранювання спотворює реальний відтінок каменю. Для визначення кольору використовується таблиця відтінків системи GIA.


Система GIA


  • D-E
  • F
  • G-H
  • I
  • K-L
  • M-N
  • O-R
  • S-Z.

Діаманти кольору D-E

Найбільш дорогі камені. Характеризуються білим кольором з ледве помітним блакитним відтінком. Цінуються за майже повну прозорість.


Діаманти кольору F

Колір каменів синьо-молочний, помітний тільки при збільшенні мікроскопом. Неозброєним оком діаманти здаються практично ідеально прозорими, тому їх із задоволенням застосовують ювеліри в дорогоцінних прикрасах.


Діаманти кольору G-H

Характеризуються незначним сірим або жовтим відтінком. Таку групу каменів називають «комерційними», адже вони відмінно виглядають в прикрасах, характеризуючись доступною ціною в поєднанні з відмінною якістю.


Відтінок I

Якщо порівняти подібні діаманти з камінням з попередніх груп, жовтуватий відтінок буде помітним. Але в оправі жовтого або рожевого кольору вони виглядають красиво, презентабельно і дуже схожі на дорогі зразки.


Відтінок K-L

Характеризується легким жовтим відтінком. Гармонійно і вишукано виглядають в оправі з білого золота або платини, при тому, що вартість подібних прикрас задовольнить навіть досить скромний бюджет.


Групи M-N, O-R, S-Z

Колір діаманта має помітну жовтизну. Купити їх можна значно дешевше інших, але при високому професіоналізмі та майстерності ювеліра він зможе створити з ними розкішний ювелірний виріб.


Кольорові діаманти - окрема група

Більш яскраві кольорові діаманти не класифікують по системі GIA. Вони належать до окремої групи під назвою «fancy». Часто їх відтінок досягається лабораторним шляхом, хоча є і природні кольори. Для визначення використовується 10 назв з колірної гами. В описі діаманта використовується як домінуючий відтінок, так і другорядний. Але спочатку вказується саме перший.


Чорні

Найбільш поширені в природі. Незважаючи на оригінальність, з ними досить важко працювати через велику кількість включень - графітових пластин.


Блакитні

Подібний відтінок вони отримують завдяки атомам бору. Красиво поєднуються з білим і жовтим золотом. А огранювання з платини особливо підкреслює оригінальність.


Зелені

Подібні діаманти формуються під впливом радіоактивного урану. Абсолютно безпечні у використанні і навіть навпаки - дуже цінуються ювелірами і самими любителями коштовностей по всьому світу.


Рожеві

Рідкісні, дорогі діаманти і дуже презентабельні. Утворюються при тривалому впливі високих температур. За ніжний відтінок і можливість використовувати різні види ограновування їх вибирають для символічних підвісок, каблучок для пропозииції та сережок.


Інші кольори

Популярними є і часто використовуються в прикрасах також помаранчеві, пурпурні, сірі, коричневі і червоні діаманти. Оригінальним є поєднання одночасно кількох кольорів.


Як вибрати колір діаманта

Всі групи діамантів можуть використовуватися в ювелірних прикрасах. Але, щоб краса цього каменю була розкрита максимально і він виглядав презентабельно, необхідно врахувати кілька моментів:


  • Чим більший розмір діаманта, тим помітніший відтінок;
  • У круглому огранюванні діаманта колір менш насичений, ніж, наприклад, в прямокутному, квадратному, серцеподібному;
  • У білому золоті менш помітний жовтуватий відтінок. Оцінити діамант легше в білому металі, в тому числі платині.
16 грудня 2019 - 0 - 3532