facebook_pixel

Виробництво діамантів

Виробництво діамантів

Камінь, за яким століттями полювали багато ювелірів, виглядає як непримітний кругляк. Тільки в руках професійного ювеліра алмаз стає цінним, красивим. Виробництво діамантів - одна з небагатьох галузей, яка ніколи не втрачає актуальності, адже прикраси з такими каменями закохують з першого погляду. Вибрати діамант можна в якості подарунка до будь-якої події: весілля, хрещення, Дня народження, заручин.


З алмаза в діамант

Виробництво алмазів практично єдина сфера, яка функціонує на всіх континентах світу. Родовища подібних каменів не виявлені тільки в Антарктиді. Сучасна історія алмазів почалася на початку двадцятого століття, коли в Південній Африці звичайний фермер виявив в облицюванні свого будинку алмази і приніс їх в таверну в звичайній пляшці. З тих пір байдужих до діамантів практично не існує.


Часи до нашої ери

Багато хто думає: діаманти - сучасні камені. Але перші історичні дані про них є ще з IV століття до нашої ери. У Стародавній Індії камені вважалися символом влади, ними прикрашали одяг монархів. Багато вчених тих часів приписували алмазам цілющі властивості - видалення отрути з організму, лікування серйозних захворювань.


Середина 15-го століття

Добре відомо, що шлях від алмаза в дорогоцінний камінь діамант пройшов не одне століття. Його довгий час шліфували лише з одного боку. І тільки в 15 столітті бургундський ювелір першим виконав огранювання каменю. З тих пір виробництво коштовностей отримало зовсім інший напрямок.


Сучасність

Те, як роблять діаманти сучасні ювеліри і майстри минулих часів - помітно відрізняється. Сьогодні в цьому процесі задіяні інноваційні технології, що дозволяють максимально економно використовувати вихідний матеріал. Виробництво діамантів обов'язково проходить кілька етапів. Для якісного виконання кожного потрібен досвід, професіоналізм ювеліра.


Виробництво діамантів

Процес виробництва подібних дорогоцінних каменів - поетапний, що вимагає особливої ​​ретельності. Від якості і грамотного проходження кожного етапу залежить кінцевий результат. Майстри ювелірної справи проходять тривале навчання перед виробництвом, оскільки вартість діамантів - висока. Неправильне огранювання знижує ефектне відбиття світла, презентабельність каменю.


Перший етап виробництва діамантів - оцінка

Перед початком виробництва обов'язково виконується експертна оцінка. Ювелір оцінює основні характеристики матеріалу:

  • Масу, форму;
  • Внутрішню кристалічну структуру;
  • Наявність дефектів, включень, затемнених ділянок діамантів.

Експертним аналізом також визначається майбутня вага, підбирається оптимальна форма, підраховується можлива вартість діаманта. Сьогодні всі ці процеси першого етапу виробництва не займають багато часу завдяки спеціальним комп'ютерним програмам.


Друга фаза виробництва діамантів - розмітка

Другий етап виробництва - розмітка кристалів алмазів. Вона передбачає нанесення ліній на камінь, що створюють передбачувану площину діаманта. Ще зовсім недавно ця фаза виконувалася вручну, і деякі майстри продовжують так наносити розмітку. Більш точно виконати завдання дозволяє спеціальне обладнання, що є в арсеналі сучасних ювелірів.


Кріплення - третій етап виробництва

За фактом воно є розпилюванням. Найбільш складний, трудомісткий, відповідальний. Подібний етап виробництва ділить алмаз на три частини - межі. Під час розколювання особлива увага приділяється дефектам майбутнього діаманта. Точний розпил дозволяє максимально від них позбутися.


Підшліфовка - важливий четвертий етап виробництва діамантів

Якщо розколювання не потрібне, виконується підшліфовка. Її завдання - видалити надлишки маси алмазу. В результаті виходить напівфабрикат, з яким легше працювати при виробництві діамантів.


Облицювання - складна п'ята стадія виробництва

Облицювання - трудомісткий, тривалий етап виробництва, в якому діаманту надається майбутня форма. Виконується як вручну, так із застосуванням спеціального обладнання. Вимагає високого професіоналізму ювеліра, адже помилки в цьому процесі можуть вплинути на подальшу якість діаманта.


Огранювання - найбільш відповідальний шостий момент виробництва діамантів

Ще один етап виробництва діамантів - огранювання. Камінь шліфують спеціальним диском. Спочатку ювелір працює з вершиною заготовки, створюючи майданчик. Потім огранюванню піддається нижня частина - формується павільйон конусної форми. При виробництві діамантів кожна грань виконується під певним кутом. Сьогодні у всьому світі використовуються три варіанти ограновування, що мають свої особливості.


Американський діамант

Теорію створення огранювання при виробництві діамантів таким способом придумав Марсель Толковський в 1919 році. З тих пір варіант використовується на всій території США і у Великобританії.


Практичний діамант

Спосіб огранювання діаманта, розроблений Вернером Епплер в 1939 році. Поширений на території країн СНД, в Україні, Німеччині.


Стандартний скандинавський діамант

Подібний варіант у виробництві діамантів застосовують на території Північної Європи. Існує з 1968 року.


Полірування, промивка діаманта - завершальні етапи виробництва діамантів

Полірування діаманта часто виконується разом з огранюванням. Процедура додає каменю блиск, підвищує коефіцієнт світловідбивання. Промивання - останній етап виробництва діаманта, потрібний для видалення бруду, пилу з його поверхні. Після цього можна сміливо говорити - дорогоцінний камінь готовий.

17 грудня 2019 - 0 - 2431