facebook_pixel

Чому чорніє золото і як його почистити

Почему чернеет золото и как его почистить

Коштовності - гарне доповнення образу, але їх носіння викликає багато питань: на якому пальці носити обручку, чи доречні діаманти днем, як дізнатися пробу золота. Іноді власників ювелірних виробів може хвилювати ще одна проблема - чому почорніло золото. В такому випадку починається пошук порад, як почистити цей дорогоцінний метал. Для вирішення проблеми необхідно спочатку розібратися, чому золото чорніє.


Причини потемніння золота


Золото - благородний метал, відомий людству кілька тисячоліть. Сьогодні його в чистому вигляді в ювелірних виробах не використовують через м'якість. Надають міцності, стійкості до зношування, корозії, дають можливість легко обробляти домішки інших металів: міді, нікелю, срібла, паладію. Від процентного співвідношення компонентів сплаву залежить проба. Наприклад, в 375 знаходиться всього 37,5% чистого золота. І це перша причина, чому воно почорніло, - цьому посприяла лігатура. З огляду на таку можливість, досить ризиковано вибирати прикрасу низької проби. У 585-ою, 750-ої потемніння практично відсутнє. Якщо ж таке трапилося, це можуть спровокувати кілька факторів.


Контакт зі шкірою


Шкіра людини виділяє відчутну частину непотрібних організму речовин. Змішуючись з жиром, брудом, вони утворюють на поверхні золотих прикрас плівку, що створює ефект тьмяності, чорніння. Особливо це стосується тих коштовностей, які рідко знімаються:


  • Нижні хрестики;
  • Сережки;
  • Обручки,каблучки для заручин.

Реакція з йодом


Домашній спосіб перевірки золота передбачає використання розчину йоду. Від нього на поверхні утворюються темні плями. Почорніти золото може саме від впливу йоду на нього. Подібні ситуації трапляються при відвідуванні басейну, СПА, де такі речовини використовуються для дезінфекції. Часто йод входить в косметичні засоби. Контактуючи зі шкірою, на яку нанесений крем на його основі, прикраса може потемніти.


Енергетика


Існують версії, що золоті вироби відчувають енергетику людини. Якщо прикраса почорніло, можуть чекати невдачі в справах. Друга версія говорить: потемніння коштовності свідчить про проблеми з нирками і печінкою.


Як попередити потемніння золота


Щоб ювелірні вироби не почорніли, варто дотримуватися всього кілька правил. Вони допоможуть зберегти красу, презентабельний вигляд, елегантність коштовностей:


  1. Знімати прикраси при поході в басейн, СПА, тренажерний зал, перед прийомом ванни.
  2. Спочатку наносити на шкіру косметику, парфуми, а вже потім надягати коштовності.
  3. Прибираючи в домі, навіть використовуючи рукавички, необхідно знімати каблучку. Пот і контакт з хімічними засобами здатні зробити поверхню дорогоцінного металу тьмяною.
  4. Зберігати цінності в спеціальній скриньці. Картонна коробка для цього не підходить, оскільки в її складі є сірка, від якої золота поверхня може почорніти.

Найважливіший порада, здатна попередити подібну халепу, - вибирати ювелірні вироби виключно в перевірених магазинах. Низька якість золота - одна з основних причин, чому воно може почорніти.


Найважливіший рада, здатний попередити подібну халепу, - вибирати ювелірні вироби виключно в перевірених магазинах. Низька якість золота - одна з основних причин, чому воно може почорніти.


Способи чищення потемнілих коштовностей


Швидко повернути розкішний блиск поверхні золота здатні професіонали. Звернувшись до ювеліра, можна не переживати - коштовність буде як нова. Існують також методи чищення золота в домашніх умовах. Кожен спосіб має свої особливості, тому вибирати найбільш підходящий варто в кожному випадку індивідуально. Як почистити золото, залежить від його відтінку. Для жовтого, рожевого, білого свої способи.


Жовтий, рожевий колір


Дорогоцінний метал жовтого відтінку - найпопулярніший. І чорніє він також частіше за інших. Чим почистити золото подібного кольору, варто розібратися, оскільки існує кілька способів:


  • Приготувати розчин перекису водню, спирту, теплої води, рідкого мила. Занурити в нього почорнілі коштовності, потримати не менше 20 хвилин. Протерти м'якою тканиною;
  • Розчинити в теплій воді нашатирний спирт, мило або пральний порошок. Замочити золоті каблучки, сережки, що почорніли і залишити на кілька годин. Обов'язково протерти поверхню;
  • Для чищення можна використовувати розчин для миття посуду. Він розчинить шар жиру, що створює ефект потемніння. Золоті цінності потрібно прокип'ятити протягом 10 хвилин в посуді, дно якої необхідно застелити м'якою тканиною.

Якщо темні плями не пропадають від вищеперелічених способів, доцільно виконати чистку механічним способом. Для цього є спеціальні абразивні пасти. Але щоб не зіпсувати красу металу, каміння, слід строго дотримуватися інструкції по застосуванню.


Біле золото


Як почистити біле золото - окреме питання. Всі прикраси з нього покриті родієм, тому важливо бути обережним, щоб не пошкодити його шар. Для білого кольору дорогоцінного металу існують свої способи:


  • Підійде суміш води, мила, нашатирного спирту. Необхідно занурити коштовності в нього на годину. Обов'язково витерти насухо;
  • Змішати яєчні жовтки з пивом - нанести на поверхню. Потім змити під проточною теплою водою. Спосіб легкий, доступний, щадний;
  • Додати в теплу воду розчин для миття посуду, але не кип'ятити. Такий варіант допоможе зняти шар жиру.

У варіанті з білим золотом не допускається використання абразивних паст, порошку. Вони можуть пошкодити золото, що почорніло, і воно в майбутньому стане частіше темніти.


Прикраси з каменями


Окремо варто поговорити про чистку коштовностей з камінням, що встигли почорніти. Якщо такий виріб почорнів, то бажано використовувати тільки спеціальні розчини. Тривалий контакт діамантів, сапфірів, рубінів з водою не рекомендується. А ще краще довіритися професійному ювеліру, що виконує очищення сучасним способом - за допомогою ультразвуку, дбайливо видаляє бруд, жир, плями.

30 червень 2020 - 0 - 25005