facebook_pixel

Які прикраси можна носити разом: 13 секретів ювелірного етикету

Які прикраси можна носити разом: 13 секретів ювелірного етикету

Ювелірний етикет - ціла наука, що навчає вибирати ювелірні прикраси на кожен день, до ділового, святкового одягу. Знаючи, як поєднувати прикраси між собою, розуміючи доречність коштовностей, легко завжди виглядати актуально. Погано орієнтуючись в основних правилах носіння ювелірних прикрас, можна почути думку про відсутність смаку.


Нам вдалося підібрати актуальні правила ювелірного етикету. Вони точно знадобляться кожній молодій дівчині, жінці, якій цікаво, як правильно носити ювелірні прикраси.


Почуття міри - основа етикету


Ювелірний етикет пояснює, скільки прикрас можна носити одночасно. Це дійсно важливо, особливо в світському і діловому суспільстві. Основне правило стверджує: носити потрібно не більше двох-трьох невеликих за розміром прикрас. Якщо на пальці красується велика каблучка з крупним діамантом в декілька карат, до нього не потрібно більше нічого додавати. Те ж саме стосується великих сережок, підвіски з ланцюжком на шиї.


Кожен палець, прикрашений кільцем, вважається ознакою поганого смаку. При бажанні продемонструвати все багатство своєї шкатулки, досить міняти персні щодня. Актуальне також питання: як комбінувати каблучки. Ідеальне поєднання - обручки з каблучкою для заручин. Максимум - ще тонкий браслет, ланцюжок, підвіска.


Вечірні та денні прикраси


Питання, які прикраси з чим носити, - актуальне, але не менш важливе - коли доречно носити коштовності. Існує поняття вечірніх і денних ювелірних виробів. Перші - ефектні, нестандартні, вишукані, часто великого розміру. Нерідко вечірні коштовності прикрашені камінням: діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами з немаленькою каратностю. Вони можуть бути і непомітними, але обов'язково дорогі.


Денні прикраси - лаконічні, стримані. Мають класичний дизайн, часто без вставок, хоча невеликі камені дорогоцінне або напівдорогоцінне допускаються. Їх можна носити щодня, виглядаючи доречно, в той час як вечірні зовсім не прикрасять повсякденний образ, навпаки - зроблять його позбавленим смаку.


Тут виникає нове запитання: чи можна носити діаманти кожен день. Відповідь на нього неоднозначне: і так, і ні. Все залежить від розміру. Дрібні діаманти в сережках, підвісці цілком доречні для денного носіння. Великі можна надягати тільки в темний час доби. Одночасно є виключення з правил: каблучку для заручин з великим діамантом допускається носити постійно.


Кольорова гамма


Гармонія відтінків в ювелірних прикрасах грає важливу роль, особливо в поєднанні з одягом. Доповнюючи яскраві, різнокольорові речі такими ж прикрасами, можна створити дисонанс, помітний навіть непрофесіоналам. Думаючи про те, сережки з синьою вставкою з чим носити, завжди краще вибирати одяг нейтральної кольорової гами. Ідеально - однотонні пастельні кольори. І обов'язково виключати інші кольори каменів в прикрасах. Якщо сережки сапфірові, рубінову каблучку краще залишити вдома.


Пояснює ювелірний етикет, чи можна носити червоне і жовте золото разом. Це допускається, якщо прикраси виконані в одному стилі. А щоб не ламати голову, чи можна носити біле золото з жовтим, червоним, варто вибирати двоколірні ювелірні вироби. До них легко підібрати пару, виглядаючи елегантно, гармонійно.


13 правил носіння прикрас згідно з етикетом


Всі нюанси правильного поєднання ювелірних прикрас знають тільки фахівці ювелірного етикету. Але тринадцять основних варто запам'ятати кожній дівчині. Вони точно знадобляться в звичайному житті, підкресливши її елегантність, вишуканий смак.


Правило 1 - золото і срібло


Носити золоті прикраси разом з срібними етикет забороняє. Особливо важливо дотримуватися правила в діловому стилі одягу, святковому образі. Якщо ж два благородні метали застосовані в одному ювелірному виробі, то це цілком нормально. Решта випадків порушують етикет, тому допустимі виключно в повсякденному житті, але не рекомендуються.


Правило 2 - біжутерія і золото


Чи можна носити золото і біжутерію разом - це часто цікавить дівчат, жінок, які збираються поєднувати обручку з недорогоцінними виробами. Це заборонено, якщо хочеться виглядати елегантно. Вибираючи біжутерію доповненням святкового вбрання, обручку, каблучку для заручин, сережки потрібно залишити вдома. Матеріал, колір таких виробів не має значення, просто відмовтеся від золота. Або навпаки - біжутерії.


Правило 3 - годинник


Присутність годинника на руці виключає можливість носити золотий браслет. Таке поєднання вважається моветоном. Проте каблучка з дорогоцінним металом цілком поєднуються з годинником, виготовленими зі звичайних матеріалів.


Збираючись відвідати світський захід, годинник краще зняти, залишивши виключно коштовності.


Правило 4 - рукавички


Неприпустимо носити каблучку поверх рукавичок. Подібний союз вважається вульгарним. Фактично саме так він виглядає. Ситуацію не рятують тонкі мереживні прозорі рукавички. Прикраси повинні носитися до тіла.


Правило 4 - поєднання стилів


Класичні сережки, підвіска модерн, кільце арт-деко - такий мікс стилів важко назвати відповідним ювелірному етикету. Бажано вибирати коштовності одного стилю: образ стане елегантніше, актуальніше.


Правило 5 - хрестик


Натільний золотий хрестик можна не знімати, вибираючи дорогоцінну підвіску. Єдиний момент - ланцюжок з хрестиком повиннен бути довше, щоб він ховався під одягом.


Правило 6 - Довгі сережки


З яким одягом носити довгі сережки, важливий момент створення образу відповідно до ювелірному етикету. Ідеальний союз - однотонне, елегантне плаття, переважно вечірнє вбрання. Щоденний образ з такими прикрасами недоречний.


Правило 7 - Різні пальці


Якщо хочеться прикрасити каблучками різні пальці, варто прислухатися до ювелірного етикету. Для мізинця можна вибирати виключно невеликі, бажано без каменів персні. На безіменному допускається носити тільки для заруч каблучку або обручку.


Правило 8 - коштовності дитині


Діаманти можна носити дітям, якщо це невеликі сережки-гвоздики. Вони підходять для щоденного використання, тому немає особливих вимог, як правильно носити пусети.


Правило 9 - розмір


Ювелірні вироби повинні поєднуватися один з одним розміром. До масивним сережках бажано підібрати велику каблучку, і навпаки.


Правило 10 - гарнітур


Сучасний етикет рекомендує відмовитися від гарнітура, в якому більше трьох прикрас одного стилю. Важливо пам'ятати: вважається кожна сережка окремо.


Правило 11 - зачіска


Важливим правилом ювелірного етикету є поєднання коштовностей з зачіскою. Підняті волосся вгору дозволяють надіти довгі сережки, розпущене бажано доповнити скромними прикрасами.


Правило 12 - діловий образ


Вибираючи ювелірні вироби частиною ділового стилю, варто віддати перевагу мінімалізму. Ідеально - обручку, елегантні класичні сережки.


Правило 13 - логотип


Носити коштовності, прикрашені логотипом компанії-творця, вважається відсутністю смаку. Краще відмовитися від подібних варіантів, вибираючи якісні ювелірні вироби, що мають пробу, клеймо на внутрішній стороні.

30 червень 2020 - 0 - 17079