facebook_pixel

Історія алмазів

Чим відрізняється алмаз та діамант

Блискучі на сонці, що ловлять промені софітів, що створюють унікальні коштовні прикраси - діаманти нікого не залишають байдужим. Щоб створити такі коштовності, камені проходять довгий шлях. Фантазійні діаманти різних форм - це огранований алмаз, який побував в руках досвідченого ювеліра. Щоб його отримати, потрібно спочатку добути, а потім правильно обробити.


Перші письмові згадки про алмази

Історики стверджують: перший алмаз виявили індіанці в річці Гонконг. Точна дата події невідома. Перші письмові згадки зафіксовані 4-х століттям до нашої ери. Згадується: такими дорогоцінними каменями в Індії торгували люди. Купити алмаз могла тільки багата людина, в той час камінь вважався талісманом: символом відваги, мужності.


Легенда древніх єгиптян

У стародавньому Єгипті існувало повір'я: якщо носити натуральний алмаз на чотирьох пальцях, любов, що зародилася, стане вічною. Подібне таїнство називали vena amoris.

Стародавні греки вважали алмаз сльозами богів.

У Римі алмази з'явилися в 1-3 столітті нашої ери. Довгий час їх могли придбати тільки монархи, правителі, знать. Справа була не тільки в грошах. Камінь вважався символом честі, відваги, влади, а значить, прості люди не були його гідними.


Європейці і алмази

Європа побачила чистий алмаз завдяки Олександру Македонському. Спочатку європейці ставилися до нього з побоюванням, вважаючи: камінь охороняють змії. Але з часом стали використовувати оброблений алмаз, прикрашаючи золоті вироби.


Перший оброблений алмаз

Природний алмаз - необроблений камінь. Щоб з'явився діамант, над ним повинен попрацювати ювелір. У 1454 році це трапилося вперше: Луї де Бернел виготовив його для Карла Сміливого - герцога Бургундії. Правителю так сподобався блискучий камінь, що він негайно інкрустував їм свої обладунки. Герцог вважав: його блиск засліпить ворогів, тим самим заснувавши моду. З тих пір кожен правитель вважав за свій обов'язок виходити на поле бою саме з діамантами.


Алмази і світське суспільство

Довгий час світські прийоми опиралися діамантовим прикрасам. Оброблені алмази довго не використовувалися в жіночих прикрасах, поки за їх "рекламу" не взялася Агнеса Сорель - фаворитка французького короля Карла VII. Так почалася світська історія алмазу в Європі, з часом полонивши і інші континенти.


Діамантова лихоманка

Скільки щасливчиків розбагатіли на алмазах, а скільки не змогли досягти бажаного - знайти ці камені. Історія діамантів не зможе порахувати цієї цифри. Саме в 19 столітті був знайдений один з перших - «Зірка південної Африки». Ця історія дивовижна: в 1869 році фермер просто «наколупав» алмаз з фасаду свого будинку. Так почалася алмазна лихоманка, яка не закінчиться, поки на землі залишиться хоча б один камінь.


Де добувають алмази

Першим місцем, де почався масовий видобуток подібних каменів, стала саме Африка - південна її частина. Сталося це в кінці 19-го століття, але до цих пір континент залишається основним імпортером алмазів у світі. Контролювало в цей час африканський континент Британське королівство, тому імпорт каменів йшов через Лондон.


Бразилія

Більшу часту видобутку алмазів становить Бразилія - ​​вона на другому місці. Саме тут, в Південній Америці добувають алмази найвищої якості. Вони невеликі, хоча є і бразильські камені рекордсмени - Зірка Мінаса, Зірка Півдня, Мінас-Жерайс. Довгий час місцеві жителі, які працювали в місцях видобутку як найманці, проковтували алмази і несли таким способом їх додому. З метою попередження подібного була придумана легенда: камені отруйні і від них можна померти. Легенда спрацювала надовго.


Якутія

Ще одним місцем, де добувають алмази, з 20-го століття є Якутія. Радянські геологи тривалий час шукали алмазні родовища на території республік. У 1949 році їм це вдалося. Перший алмаз виявився біля річки Вілюй. Потім один за іншим відкрилися кілька родовищ корінних алмазів. З тих пір Росія - один з лідерів ринку по видобутку таких каменів, що в руках професійних ювелірів стають цінними діамантами.


Інші континенти

Алмазні родовища є і на інших континентах. В Австралії - в 70-хх роках відкрили трубку «Аргайл». Видобувають камені в Канаді, Анголі, Ботсвані, Намібії, Демократичнній республіці Конго. Європа може похвалитися тільки російськими родовищами на території Архангельської області.


Несправжні діаманти

Діаманти - найцінніші камені на землі. Всього гірка алмазів, що поміщається на долоні, може коштувати як цілий кузов золота вантажного автомобіля. Ті країни, де є родовища, мають щось більше, ніж просто можливість прибутку для країни. Не дарма наші предки вірили, що у власника алмазу є сила і влада. Оброблені алмази - діаманти - відмінне вкладення коштів - з роками вони стають тільки ціннішими.


«Віденські» діаманти

Майже три століття тому ювелір з Австрії Штрассер виготовив підроблені діаманти, використовуючи свинцеве скло. Вони були абсолютно ідентичні справжнім. Отримали назву «віденських» і почали еру підроблених каменів. Одночасно подібні підробки спонукали ювелірів підвищувати свою майстерність, щоб легко відрізнити підробки від справжніх коштовностей.

17 грудня 2019 - 0 - 4500